Wanneer je werkt met je seksualiteit werk je met je levensenergie. Dat is de energie die je nodig hebt voor creatie en transformatie. Ze is grillig en gelukzalig, vurig en dragend, onverschrokken en puurder dan de puurste chocolade. Ze is je ware parfum, jouw unieke smaak en essentie, in duizend tegenstrijdigheden en geen enkel woord te vangen.
Zeker in langere trajecten zoals 'De Stroming' mag ik toekijken hoe grote transformaties zich voltrekken bij de deelnemende vrouwen. Vrouwen die zich vaak aanvankelijk inschrijven vanwege een gedrevenheid om zich intiemer met hun lichaam en seksuele stroom te verbinden, of deze uit te diepen, maar die er gaandeweg achter komen dat deze reis onherroepelijk invloed heeft op heel hun leven. Het verhaal van Marloes (33) is hier een mooi voorbeeld van:
'Mijn intentie was om mijn ware zelf naar buiten te laten komen. Om de sterke wijze vrouw die in mij zit tevoorschijn te laten komen. Zij mag gaan leven, stralen, dansen, schreeuwen, vrijen, lachen, seksueel zijn, er zijn zonder schaamte. Mijn wens was om meer in mijn vrouwelijke kracht, wijsheid en zachtheid te leven. Meer aanwezig te zijn in mijn bekken, mijn basis, mijn yoni. Dat de energie meer mag stromen. En mijn intentie was ook om samen met andere mooie wijze vrouwen te zijn, te leren, te delen in zachtheid, in aanraking.’
En hoe zit het nu met die intentie? Is die vervuld?
‘Ja! Deze training heeft zoveel gebracht en zoveel laten stromen. Ik heb mijn waarheid mogen zien, de vrouw die in mij zit gezien. Stralen, lachen, bloot, huilen, schreeuwen, dansen....ALLES! Yes!’
Tegelijkertijd is Marloes realistisch, ook dit traject (van destijds nog drie maanden en nu een heel jaar!) is een ‘begin’ van deze reis:
‘Het verlangen waarmee ik aan De Stroming begon omvat natuurlijk een groot proces, een transformatie in mijzelf, een nieuwe manier van zijn en leven. En dat tijd kost. En ik denk dat ik wat dat betreft nooit uitgeleerd zal zijn. Maar de reis is begonnen, ik bewandel het pad. Ik voel bijvoorbeeld ook al jaaaaren dat ik iets anders wil qua werk, maar dankzij De Stroming ben ik nu ook echt in beweging gekomen!’
Marloes heeft groot gelijk. Het pad is nooit ‘klaar’ en De Stroming is geen quick fix. Het is wel het meest duurzame traject dat ik ken om écht een andere imprint te verankeren aangaande je vrije (seksuele) levensstroom, lichaamsbeeld en wat het betekent om als vrouw een seksueel (lees: levend) wezen te zijn. Marloes zegt hierover:
‘Eigenlijk heel simpel maar wel het grootste inzicht voor mij. Namelijk dat ik als VROUW gewoon mag ZIJN met ALLES wat er is. Mijn vrouw zijn is heilig, goddelijk, prachtig en krachtig en tegelijkertijd ook NORMAAL (normaal als in: niets om te verbergen, niets om voor te schamen, niets dat niet elke minuut van elke dag gezien mag worden). Ik voel me vrijer in mijn seksualiteit. Vrijer om te ontdekken en plezier te hebben, om uit te proberen. Maar ook om dichter bij mezelf te blijven, bij wat fijn voelt. Mijn yoni ben ik nog meer gaan waarderen. Ik had al een fijne en goede band met mijn yoni maar deze is nu versterkt. Sinds De Stroming valt het me bijvoorbeeld ook op dat ik gesprekken heb met mijn yoni, haar om raad kan vragen, haar vraag hoe het met haar is. En haar vaker liefdevolle aandacht geef, bijvoorbeeld in aanraking of simpelweg tijdens verzorging. Eigenlijk zou ik elke vrouw De Stroming gunnen. Kan het niet een verplicht vak worden op de middelbare school ofzo?’
Amen to that. Dankjewel Marloes, voor het openlijk delen van jouw reis en ervaring!
En jij, lieve lezer, ik hoop dat het verhaal van Marloes je mag inspireren, misschien herken je jezelf in bepaalde delen? En als je het voelt kriebelen om deel te nemen aan deze unieke transformatieve jaartraining, voel je bijzonder uitgenodigd! We starten in april.
Liefs,
Chris
Agenda '22-'23
→ De Grond | Tantra Introductieweekend (15 t/m 17 maart '24. Let op: nog plek voor mannen en koppels)
→ De Stroming | Vrouwen Jaartraining (april t/m december '24)
- Fase 01 - 12 t/m 14 april
- Fase 02 - 24 t/m 26 mei
- Fase 03 - 28 t/m 30 juni
- Fase 04 - 13 t/m 15 sept
- Fase 05 - 1 t/m 3 nov
- Fase 06 - 6 t/m 8 dec
→ Sensual Spring | Lenteretraite (24 t/m 28 april '24. Let op: nog plek voor mannen en koppels)
→ Het Pad van Ja | Tantra Jaartraining (juli '24 t/m mei '25)
- Leven (zomerblok): 17 t/m 21 juli 2024
- Loslaten (herfstblok): 13 t/m 17 november 2024
- Ruimte (winterblok): 29 jan t/m 2 feb 2025
- Eros (lenteblok): 30 april t/m 4 mei 2025