Letting Go Deeper: 4-daagse herfstretraite
Hoe zou het voelen om…
… Je over te geven aan de stroom van leven én de stilte van sterven?
… De lagen die je opgetrokken hebt om je hart stuk voor stuk af te leggen?
… Bevangenheid te transformeren naar vrijheid?
In deze herfstretraite, ‘Letting Go Deeper’, onderzoeken we de paradox van het loslaten: pas wanneer je de dood in de ogen durft te kijken ben je vrij om voluit te leven.
Loslaten is iets waar we ten diepste naar kunnen verlangen. Een verlangen dat wijst naar het vermogen ons over te geven, diepe ontspanning toe te laten en thuis te komen in de omarming van het leven. Om te rusten in de kraakheldere eenvoud van ons bestaan.
'Het was de meest prachtige diepe, zieleroerende en intense innerlijke reis die ik in mijn leven heb gemaakt. Het thema was voor mijn heel actueel; loslaten, sterven en opnieuw beginnen. Toen ik me opgaf had ik niet kunnen bedenken hoe magisch de timing van deze retraite zou worden. Het was exact wat ik nodig had op dat moment, met die intensiteit en die kwaliteit. Mijn verwachtingen zijn overtroffen. Ik wil het iedereen ten volle aanbevelen!'
Anne M (44)
Tegelijkertijd is loslaten niet iets wat je kan doen, het is enkel iets wat je kan toestaan, of zelfs dat niet, eerder iets wat je kan laten. We zijn gewend naar voren te leunen (doen), oefenen in aanwezig blijven in het midden (toestaan) en onderzoeken wat het betekent om zelfs dat vrij te geven en naar achteren te leunen (laten).
Dat maakt het zo’n uitdaging voor de moderne mind en het beschermende ego-construct om zich ertoe te verhouden. Want wat als overgave geen volgend actiepunt op de ‘to-do’ lijst is, maar een dieper sterven betekent?
Loslaten -
Deze tantrische retraite is voor jou als je interesse voelt in het hele spectrum van het leven; van de stilstand in de winter, tot de ontluikende erotische lente, de rijpe zomer en het loslaten van de herfst. De seizoenen van het jaar nodigen ons uit te reflecteren op de seizoenen van het leven zelf.
Met de uitnodiging van de herfst, een periode van vergaan en fermentatie, richten we onze aandacht deze dagen op loslaten, sterven en transformatie. Eeuwenoude tantrische tradities vonden al plaats op kerkhoven, in de krochten van kerkers, mediterend met ontbindende lichamen… Vrees niet, zo ver zullen wij niet gaan. Maar we laten ons wel door deze tradities en wijsheid inspireren. Want wat andere culturen al duizenden jaren weten is dat de grootste vrijheid besloten ligt in het loslaten van de vorm, in de overgave aan de vormloze oerdans tussen bewustzijn en energie.
En hoewel loslaten en overgave dus geen ‘dingen’ zijn die we kunnen ‘doen’, biedt de tantrische traditie ons een rijk scala aan beoefeningen en werkvormen die ons uitnodigen om dieper en dieper ‘ja’ te zeggen tegen de voortdurend veranderende levensstroom.
Samen scheppen we een open, veilig, transparant en heilig veld waarin dit onderzoek zich kan ontvouwen. We verwelkomen je in een ruimte van onderzoek, ritueel, stilte en stroming.
We onderzoeken:
✔ .. Loslaten van overtuigingen
✔ .. Toe-eigenen van autonomie
✔ .. Loslaten in lichtheid
✔ .. Kracht en kwetsbaarheid
✔ .. Vertrouwen & wantrouwen
✔ .. Overgave
✔ .. Verhoogde intimiteit met lichaam en energie
✔ .. Stilte
✔ .. De kracht van toewijding en gebed
✔ .. Tantrisch Ritueel
Je krijgt:
✔ .. Een 4 daagse all-in ervaring met:
✔ .. Heerlijke voedende voedsel magie op een prachtige locatie
✔ .. Een intieme groep met gelijkgestemden
✔ .. Een ervaring die jouw leven en je relatie tot vergankelijkheid (en dat van de mensen om je heen) voorgoed kan transformeren
Wat kan je verwachten?
Op deze reis gebruiken we psychosomatische oefeningen, beweging, verscheidene vormen van meditatie, muziek, stilte, tantrisch ritueel en werkvormen uit verschillende tradities. We werken in groep-, partner- en solosamenstellingen. Aan de hand van verschillende thematieken en structuren onderzoeken we wat het betekent om los te laten, te laten sterven, en in dit stervensproces je innerlijke ruimtelijkheid te verwelkomen.
Je landt in een stevige bedding van prachtige natuur, een team ervaren space-holders, heerlijk biologisch voedsel en een prachtig veld mede-onderzoekers.
Deze retraite kan elementen bevatten uit een rijke verzameling spirituele tradities en scholingswegen, waaronder: Kashmir Shaivism (Shakta Tantra), Sky Dancing Tantra, Wild Tantra, Somatic Movement, Hridaya Yoga, Osho-meditatie, Authentic Relating, Radical Honesty, Forum, Soefisme, 5 Ritme, Bio-energetica en Advaita.
Welkom.
Door & voor wie?
Door wie?
Gedurende jaren van reizen en onderzoek heeft Chris bij verschillende stromingen en leraren haar opleiding gevolgd. Als een gevolg hiervan verweeft ze diverse stijlen in haar werk. Haar uitgebreide educatie, zelf-studie en ervaring komen samen in ‘Letting Go Deeper’.
Over het pad van Tantra zegt ze: ‘Dit pad heeft mijn wereldbeeld getransformeerd, elke stap op dit pad doet mijn realiteit schudden op een manier die absoluut verscheurend en verrukkelijk bevrijdend is.’
Chris faciliteert momenteel mondiaal workshops, retraites en individuele sessies met Nederland als haar thuisbasis. Chris van der Weide zal, samen met haar team, deze retraite begeleiden.
Voor wie?
Het is fijn als je al wat ervaring hebt in het landschap van tantra en of persoonlijke ontwikkeling. Het is belangrijk dat je fysieke en geestelijke gezondheid op dit moment goed is. Twijfel je hierover? Neem dan even contact op.
'De retraite was voor mij bevrijdend, soms confronterend en uiteindelijk transformerend voor mijn proces. Heel bijzonder om de dood aan te kijken en te kunnen omarmen. Op een diepe laag voel ik daardoor meer rust. En dat is alleen mogelijk geworden door de fantastische plek en begeleiding die ik als warm, integer en diepzinnig heb ervaren.'
Marnix (31)
Praktische informatie
Wanneer:
We starten donderdag 2 november om 11:00 en sluiten zondag 5 november om 16:00 samen af.
Accomodatie:
De locatie is prachtig landelijk gelegen en ligt vlak onder Zwolle (exacte adres bij inschrijving). Wij bieden de mogelijkheid/een platform om van te voren met andere deelnemers in contact te komen om carpool mogelijkheden te onderzoeken. Er zijn verschillende gedeelde slaapmogelijkheden en enkele 1p kamers beschikbaar.*
*Bij het reserveren van een 1p. kamer zit een meerprijs van €20 p.n. verbonden (beperkt beschikbaar).
Catering:
Tijdens deze retraite wordt vegetarisch (grotendeels veganistisch&biologisch) gekookt door een kok met liefde voor het vak. Dit eten is niet alleen met zorgvuldig gekozen ingrediënten gezond en lekker, maar ook klaargemaakt met liefde om je op deze reis te vergezellen. Bij de intake krijg je de mogelijkheid om eventuele dieetwensen* door te geven.
* Een enkele keer draagt een dieet een meerprijs in zich die direct met de locatie te verrekenen is.
Kosten:
De totale kosten van deze retraite zijn €860,- per persoon (incl. E107,4 btw).
Opbouw van de kosten:
Kosten training
€400,- (incl. €69,42 btw, 21%)
Kosten verblijf & catering
€460,- (incl. €37,98 btw, 9%)
Annulerings voorwaarden -
+12 weken voor aanvang van de cursus = 80% restitutie*
10-12 weken voor aanvang van de cursus = 50% restitutie*
10-6 weken voor aanvang van de cursus = 25% restitutie*
-6 weken voor aanvang van de cursus = 0% restitutie*
*Als we je plek kunnen vullen rekenen we enkel €50,- administratiekosten.
Disclaimers →
✔ Dit traject is potentieel therapeutisch qua uitwerking maar is geen vervanging voor (trauma-) therapie. We zijn hier om je te begeleiden en je te helpen het meeste uit het proces te halen, maar we kunnen geen uitgebreide individuele-support bieden en zijn ook niet therapeutisch geschoold. We vragen je hierom stevig genoeg in je schoenen te staan om de verantwoording voor je eigen proces te dragen.
✔ Naaktheid en aanraking kunnen worden uitgenodigd maar zijn nooit verplicht.
✔ Deze retraite wordt gegeven in de Nederlandse taal.
'Letting Go Deeper heeft mij op een intense manier ondergedompeld in het herfst gevoel dat in mij leeft deze levensfase. Door Loslaten, Overgave en Vergankelijkheid op mijn diepste levels te voelen ben ik meer in contact gekomen met dat wat in mij levend is. En geleefd wil worden. Ik had voorafgaand aan de retreat heel veel twijfels en weerstand, zelfs in het moment bij vlagen nog. Maar de opzet en begeleiding van de sessies boden mij veiligheid en vertrouwen. Waardoor ik opener werd. Deze retreat is voor mij niet alleen relevant maar zelfs cruciaal geweest. Ik heb Chris als een weergaloze trainer ervaren. Zeer deskundig, niet alleen op tantrische visie maar ook op proces werk. Haar vermogen om inhoud betekenisvol in bijzondere rituelen en oefeningen om te zetten is fantastisch. Dankjewel voor zoveel toewijding!'
Jules (67)
Contact / Heb je nog vragen?
De retraite wordt gecoördineerd door Anouk Bongers. Je kan Anouk en/of Chris bereiken via mail info@unveilingintimacy.com